Vestnes Varfjell kom skeivt ut, og låg under 0-5 i bortemøtet med Sunndal kristi himmelfartsdag. Laget kom seg etter pause og "vann" omgangen 3-2 etter skåringar av Vegard Ellingseter, Kalle Bredeli og Jardar Sylte. Litt rot i forsvar og ei keepertabbe var det også denne gongen på den vårlega grasbana. 1-0 er registrert som sjølmål av Yngve Solevågseide på fotball.no . Ifølge Driva (krev innlogging) var dette Sunndals 13. kamp på rad utan tap på eige gras. Aura Avis (krev innlogging) skriv at Vestnes Varfjells to første mål var 100 prosent uttelling på sjansane. 6-3 i siste minutt kom ifølge avisa som ei følge av at Sunndal-forsvaret prøvde å avklare, men ballen hamna hos unge Jardar Sylte som sette sitt første seniormål i keepers lengste hjørne.

Trenar Connor om kampen: "Vi fortsetter dessverre trenden med å slippe inn veldig enkle mål. For sjølv om Sunndal er best, kommer målene av at vi rett og slett ikke er “tilstede”. Innsats og konsentrasjon ser ut til å være våre største utfordringer for tiden. Vi får satse på at dette er moment som vi lett kan ta tak i de kommende treningsvekene.

Gutelagsmålvakt Fredrik Bergslid debuterte mellom stengene. Ein mann for framtida, han er også på kretslaget. G16 vann nyleg 6-2 mot Sunndal, så det er håp for fra tida.

Kampfakta

Sunndal  - Vestnes Varfjell   6-3 (4-0)

4. divisjon Nordmøre/Romsdal

Torsdag 5. mai 2016 kl 14

Sande stadion, 187 tilskuarar

1-0 Bendik Haarberg (sjølmål?) (13)

2-0 Kristian Danielsen (27)

3-0 Marius S. Wettre (35)

4-0 Erik Ruud. Ramsli (37)

5-0 Erling F. Fredriksen (54)

5-1 Vegard Ellingseter (59)

5-2 Karl-Edvard Bredeli (66)

6-2 Petter B. Melkild (77)

6-3 Jardar Sylte (89)

Gule kort: Petter B. Melkild, Sunndal; Magnus Nerheim, Vegard Ellingseter og Amund Stavem, alle Vestnes Varfjell.

Dommar: Stig M. Gjørsvik, Surnadal

Laget: Fredrik Begslid- Håkon- Svein Erik- Yngve – Magnus- Sivert- Vegard- Mario (jardar 68m) - Amund- Azim- Kalle