(Træff - Vestnes Varfjell 2-2) Spenningen var stor før møtet med ett av seriens beste lag. Ikke mindre spennende var då å få spille på gamle Molde stadion, en gressbane av sjelden god kvalitet.
1. omgang
Målsjanser: 2-1
Omgangen startet bra for vår del, ballen gikk fint langs bakken og Træff ble springende etter. Etter hvert ble det kraftig motvind og det ble vanskelig å få ballen bort fra vår egen banehalvdel. 0-0 til pause var et greit resultat, der vi til tider virket tafatt og lite lysten på å vinne kampen.
2. omgang
Målsjanser: 2-10
I andreomgang fikk vi medvind, dette førte til at vi skapte flere sjanser. Derimot var det hjemmelaget som tok ledelsen. Slurvete forsvarsspill førte til at Træff gikk opp i 1-0. Rett etter kom vi tilbake, Jonas Midsund forfulgte en lang ball som endte med at en Træff spiller lagde selvmål. Nå var vi godt i gang og hadde fin kontroll på kampen. Vi gikk opp i 2-1 etter en fin Coner som Ørjan Tangen satte i mål. Etter dette skapte vi mange sjanser anført av Simen Brennvik. Det var derfor ekstra bittert at Træff utlignet på en keepertabbe. De siste minuttene presset vi på og var alene med keeper opp til flere ganger uten å sette ballen i mål.
Konklusjon
Det er ingen som helst tvil om at dette var en kamp vi burde vunnet. Likevel må en kritisere enkelte av spillerne som virket som de enten var utrolig slitne eller ikke ville nok i duellene. Effektiviteten var også meget svak og da er det vel egentlig like greit at det endte uavgjort. Med uavgjort i denne kampen er vi avhengig av minst et uavgjort borte mot Molde i neste seriekamp, om vi skal henge med i kampen om kretsmesterskapet.
Merk at hjemmelaget manglet Elling Olafsen som ble skadet i forrige A-lags kamp, samt Steinar Sætre og Martin Amdam.
Træff 1 - VVIL 1 2-2 (0-0)
Formasjon: 4-4-2/4-3-3
Marius Sivertsen
Sveinung Solvågseide
Ørjan Tangen
Martin Lange Sylte
Anders Rundtom Skjegstad
Olav A. Hovde
Karl Arne Stokkeland
Svein Erik Lange Male
Jonas Midsund
Simen Brennvik
Audun Leikarnes
Innbyttere:
Simon G. Smith
Vegar B. Skaare - ikke benyttet
Mål:
Ørjan Tangen
Selvmål
Banens beste:
Ørjan Tangen
Målsjanser
3-11